Jdi na obsah Jdi na menu
 


Práce na Kypru - předehra.

24. 11. 2006

z emailu 20/9 2006

Tak ti zlehka popíšu moje působeni na Kypru. Poté, co jsem našel na internetových stránkách agenturu Servus a zaplatil poplatek cca 3500,- mi velmi brzo prišla nabídka na práci pumpaře na Kypru s tím, ať se dostavím osobně na pohovor a na bližší předání informaci.

Přijmul mne velmi sympaticky pan asi okolo šesti pětek a s ještě více tituly, za jménem i před jménem. Moji pozici mi popsal následovně. Budete pracovat ve velkém městě Larnaka ( 60000 obyvatel) a k potvrzeni svých slov mi předal mapu Larnaky a ještě jakýsi kontakt na česky mluvícího doktora, kdyby něco. Budete pracovat jako obsluha myčky, což zahrnuje doplnění mycích prostředků, úklid myčky a obsluha myčky, občas někomu natankujete, ale jenom občas, oni si tankují sami. A občas tam přijede auto na výměnu oleje. Umíte měnit olej, ne? Budete pracovat deset hodin denně a dostanete za to v přepočtu 20000 čistého. Anglicky oni mluví všichni dobře, takže tam by nemel byt problém....

Všechno se zdálo tak skvělé, ještě potom jsme si chvilku povídali a pak už jsem pelášil pln kyperského optimismu domu. Těch pár dní doma uteklo jak voda, pár piv na Rychtě a už jsem najednou čekal na Ruzyni na letadlo do Budapešti, kde jsem o několik hodin déle přestupoval na let do Larnaky. Na letišti na mne cekal nějakej pán, a já jsem tak poprvé v živote potkal rodilého Kypřana, na což jsem se ho hned tu noc zeptal, jestli je opravdovej kyperskej originál. Hodil mne na nějakej hotel a za pár hodin, když jsem se trochu vyspal, vlastně teda ani moc ne, bylo totiž strašný vedro a to já nemam rád, si mne vyzvedl jinej kyperskej originál a hodil mne do opravdový kyperský agentury, kde se mne pro změnu ujala opravdová Kypřanka.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dalsi!

pulec, 25. 11. 2006 10:58

jojo, dalsi a delsi:))

Snad bude pokračování

johnnym, 24. 11. 2006 17:26

Hezký, už se těšim na díl druhý