Jdi na obsah Jdi na menu
 


Každé ráno absolvujeme jízdu autem z Kladna do Prahy a to přes centrum. Svého manžela bych popsala jako velmi dobrého a razantního řidiče. A svět je samozřejmě plný blbých řidičů, co zřejmě sedí za volantem poprvé. Manžel je v autě relativně klidný. Zastává názor, že on nikoho nebrzdí, což je pravda, protože jak můžete někoho brzdit, když na dálnici jedete 160 a ve městě 80 km za hodinu?

V normálním případě to opravdu nelze, ale přesto se občas najde nějaký řidič, který pospíchá ještě víc. No a někdy si dovolí se na nás třeba moc lepit nebo nedej bože zatroubit či zablikat. Pak v našem autě vypuká apokalypsa. V případě, že se dotyčný moc lepí a naznačuje tím, že bychom mohli přejet do pravého pruhu, tak jako odpověď manžel dupne na brzdu. A máš to ty chytráku! Já že jezdím pomalu? Stoosmdesát na dálnici je ti málo? Tak ukaž jaké máš brzdy! Naštěstí vždy dotyčný dokázal zabrzdit včas. Když nás pak někdy předjede, tak začínáme závodit. Občas si v klidu čtu a najednou mne zrychlení zatlačí do sedadla. Co se děje? Nic, jen manžel má pocit, že s ním někdo chce poměřovat síly. Další kategorie jsou řidiči brzdy. Dneska jsme jednoho potkali při výjezdu z vedlejší na hlavní. Autem se nesly hlášky typu " Tak zaparkuj nebo jeď!" No tomu řidiči to trvalo fakt dost dlouho, ale přeci nikam nepospícháme, ne? Tento názor bohužel v našem autě zastávám jen já. Z tohoto líčení by mohlo vyplynout, že manžel jezdí jako prase. Realita je, že občas nějakou prasárničku udělá, třeba předjede frontu aut a to za mnou hlasitě vydávaného nesouhlasu. V každém případě jezdí bezpečně a bouračku měl naposledy někdy před deseti lety. Má naježděno půl milionu kilometrů a hold se oprávněně cítí jako zkušený řidič.

Ale co my, co aspirujeme na budoucí brzdy provozu? Jak to působí na nás? Děsivě! Když jsem se ptala, jestli mi bude půjčovat auto, když už chodím na ty kondiční hodiny, tak odvětil, že bude. V zápětí dodal, že s ním nesmím nic udělat, protože by jinak přišel o 5 tisíc bonusu. Tomu se říká motivace.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

comment

Domousek, 9. 11. 2006 20:38

Tak to s bonusy chápu, a dobrý řidič se "vám brzdám" vyhne ;-)