Jdi na obsah Jdi na menu
 


Můj manžel není skaut. Do skauta by ho nikdy nevzali. V první třídě měl plný notýsek černých puntíků a poznámek. Jeho řešení některých situací je velmi zajímavé.
Několik let pracoval v zahraničí a mimo jiné taky jezdil na služební cesty do  Velké Británie, kde se mu jednou podařilo udělat sekeru na telefonu přes 30 tisíc.
Byl tehdy požádán o vysvětlení a tak  sepsal elaborát, jehož závěr je tady. Pro upřesnění -   David je můj manžel, Láďa T. byl jeho kolega ze stejné firmy, Leith Isa - další kolega z firmy - původem Iráčan, který uměl perfektně česky, vystudoval v Praze 2 vysoké školy a v listopadu 1989 se rozhodl emigrovat do Švédska.  Na lodi z Dánska si roztrhal a zahodil pas a za 1/2 hodiny v TV viděl, že v Praze je sametová revoluce. Pak hned začala válka v Iráku a ve švédském nuceném pobytu bez pasu pobyl další rok, než zjistil, že má nárok na anglický pas.

Závěr:

Všechny moje telefonní hovory, ke kterým se dobrovolně hlásím, se nacházejí v přiložené tabulce David - phones 16.9. – 13.10. Jsou rozděleny do tří sloupců podle místa volání 

  1. strachující se rodina
  2. strachující se přítelkyně
  3. zvědaví kamarádi (a další strachující se přítelkyně)

Pokud se na tu tabulku podívám objektivně a vezmu-li v úvahu situaci (sám s autem v cizí zemi, kde je všechno obráceně a všichni mluví cizím jazykem), nezdá se mi to volání přehnané.

V účtech od firmy Paegas je několik faktických, pouhým okem a na první pohled viditelných chyb. Je těžké pak důvěřovat i například cenám a provolaným časům u ostatních hovorů.

Telefony Láďi T. byly z velké části poznamenány jeho rozchodem s milovanou dívkou, což by měla být rozhodně polehčující okolnost.

Na požádání Leitha, zda-li bych mu nepůjčil telefon, se nedalo říci ne, abych nebyl obviněn z rasové nenávisti (a když jsem sám volal). Všechny jeho hovory byly zkráceny na maximální možné minimum a provolal skutečně málo (už jsi viděl někdy volat skutečného Araba ?).

Když k tomu připomeneme pracovní nasazení Davida, v čem všem vyšel firmě vstříc, kolik měl přesčasových hodin, sobot, víkendů, ...... , když k tomu přičteme pracovní nasazení Ládi T., kolik měl přesčasových hodin, když bejčil na povodí Moravy, ... , když k tomu všemu přihlédneme, ....

Já osobně bych to smazal a vzal si z toho následující ponaučení:

· Nebrat si služební telefon na služební cestu

· Když si vzít mobilní telefon na služební cestu, tak z něj nevolat

· Když volat, tak jedině do firmy a nikam jinam

· Soukromě volat jedině z budky => jinak stejně budeš odhalen.

· Paegas je zloděj !


TenTento dopis dostal ředitel známé IT firmy od mého manžela. No co by jste na to řekli?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář